Teknopedi

Gerçekleştirmek istediğim önemli projelerden Tv projesi idi Teknopedi. Bilgisayar ve internet kuşkusuz hayatımızın çok önemli parçası. Fakat hayatımızın bir diğer önemli parçası olan televizyonda bilgisayar ve internet dünyasına dair programlar yok denecek kadar az.

Teknopedi bilgisayar ve internet dünyasına dair soru, sorun ve merakları soru-cevap edasında kendisi has üslubu ele alan bir Tv programı. İçeriğini hazırladığım ve kıymetli arkadaşım Mehmet Sercan ÖĞE ile baraber sunduğum Teknopedi Programı Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne ait Kampüs TV’de haftalık olarak yayınlanıyor.

Bilgisayar ve internet dünyasına dair doğru bilinen yanlışlara ve önem arz eden konulara değindiğimiz Teknopedi programının iki bölümü yayınladı. Üçüncü bölümü de inşallah Şubat ayı sonlarında yayında olacak.

Teknopedi’de neler var?

Soru-Cevap Faslı: Sosyal Medya hesaplarımıza ve e-posta adreslerimize gönderilen sorulara cevap verdiğimiz bölüm. Sizlerde aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz. Elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce tüm sorulara cevaplamaya çalışacağız.

Sorularınız için iletişim bilgilerimiz

[email protected]   Facebook Twitter

Web Seyyahı Faslı: Her bölümde sizler için işinize yarayacak üç web sitesini tanıtıyoruz.

Yazılım Tanıtım Faslı: Her bölümde izleyicilerimizin işine yarayacak 3 pc programını tanıtmaya, anlatmaya çalışıyoruz.

Bilişim Hukuku Faslı: Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen bilgisayar ve internet teknolojisinin beraberinde getirdiği hukuki sorunları ele aldığımız bölüm.

İnceleme Faslı: Teknolojik ürün ve hizmetleri tanıttığımız bölüm.

Android Uygulamaları: Bir derin derya misali olan Google Play’den özenle seçtiğimiz faydalı uygulamaları sizler için tanıtıyoruz.

Bilgisayarımı Topluyorum Faslı: Bilgisayar bileşenleri detaylı bir biçimde ele aldığımız ve kendi bilgisayarını toplamak isteyen izleyicilerimize rehberlik etmeye çalıştığımız fasıl.

Web Sitemi Kuruyorum Faslı: Bir web sitesi nasıl kurulur, nasıl geliştirilir ve arama motorlarında yapılan sorgularda üst sıralara çıkmanın yol ve yöntemleri neler? gibi daha pek çok sorunun cevaplandığı bölüm.

Teknopedi içeriği zenginleşmeye devam edecek.

Teknopedi’yi nasıl izleyebilirim?

Kayseri’de yaşayan izleyicilerimiz UHF 45. Kanaldan Kampüs TV ekranlarından bizi takip edebilirler. Bu adresten ise Kampüs TV’yi dünyanın her yerinden takip etmeniz mümkün. Her Cuma saat 20:15’te yayında olan programımızı kaçıranlar Youtube Kanalımızdan (Youtube.com/Teknopediprogrami) tekrar izleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)