İsrail ile Anlaşmak…

Tarih 1949.
Zalim İsrail Devleti’nin resmen kurulmasının akabinde Arap-İsrail savaşlarının cereyan ettiği bir dönem. Kaderin cilvesidir ki Arap Devletleri cephane sıkıntısını çekiyor. İşbu sıkıntıyı gidermek için Arap devletlerinin başvurduğu isim ise o yıllarda çağın üstünde bir teknolojiyle YERLİ silah üretimi yapan NURİ KİLLİGİL!
 
Sütlüce’deki fabrikasında yoğun bir biçimde çalışmalara devam eden Killigil Zalim İsrail’e karşı mücadele eden Arap Devletlerine önemli bir can simidi oluyor. Bu durum birilerini oldukça rahatsız ediyor elbette.
israil-ile-anlasmak
Killigil Kafkas İslam Ordusu Komutanı iken yardımcısı ile…
 
Tarih 2 Mart 1949
 
Tevafuktur ki! Yahudi işçilerin hiçbirinin fabrikaya gelmediği bir günde Killigil’in Sütlüce’deki imalathanesi havaya uçuyor, Killigil işçileriyle beraber paramparça oluyor.
 
İstanbul Müftülüğü cenaze namazınının kılınmasına dahi İZİN vermiyor! Killigil imamsız bir şekilde defnediliyor.
 
4 GÜN SONRA…
 
Türkiye, İsrail Devleti’ni tanıyan ilk müslüman ülke oluyor.
 
Seneler geçse de, şahıslar değişse de izlenen politikada (düşülen gaflette) herhangi bir değişim söz konusu değil. Birileri “İsrail’i dize getirdik” hülyalarına dalsa da günün dünden pek farkı yok. Aziz Liderim Abdulhamit Hazretleri R.a’nın ifade ettiği üzere “Tarih değil, HATALAR tekerrür ediyor!”
 
Murat UZUN – 04.07.2016 01:38